Dobermann Pedigrees

All FIN Schutzhund Working Champions
Kaikki Suomen Suojelu Käyttövaliot

© Anne

Bikullan Pax SF77013/80 black*07.09.1979 Handler: Marja-Leena Rapila

Bikullan Pax
SF77013/80 black*07.09.1979
I
Gunthersforst Tex
SF16584L/74 black*13.07.1974
II
Norden Stamm v Guy's Hugo
N16057/73 black*05.08.1972
III
Forell v Bryan
DZB80934 black*05.04.1968
IIII
Fürstenfeld v Vello
DZB79814 black*20.4.1966
IIIII
Fürstenfeld v Bordo
DZB75537 black*07.12.1956
IIIIE
Fürstenfeld v Citta
DZB76173 black*21.01.1958
IIIE
Romberg v Kira
DZB78325 black*12.05.1963
IIIEI
Dornberg v Bingo
DZB71115 brown*24.05.1953
IIIEE
Romberg v Ilka
DZB76897 black*20.10.1959
IIE
Gunthersforst Burga
SF17085/70 black*21.03.1970
IIEI
Frankenland v Tex
DZB81185 black*21.06.1968
IIEII
Hagenstolz v Boris
DZB78945 black*06.08.1964
IIEIE
Frankenland v Lady
DZB80001 black*27.03.1966
IIEE
Gunthersforst Jasmin
SF10177/66 black*24.05.1966
IIEEI
Fayette Corner of Cliff
ÖHZBDP78711 black*03.04.1964
IIEEE
Gunthersforst Carmen
SF02736/63 black*15.02.1963
IE
Timitra Tsanuska
SF15084/70 black*22.06.1970
IEI
Forell v Zar
DZB80374 black*14.05.1967
IEII
Forell v Odin
DZB77769 black*22.04.1964
IEIII
Hagenstolz v Falko
DZB76522 black*26.12.1958
IEIIE
Forell v Iris
DZB77618 black*13.08.1961
IEIE
Germania Cita
DZB77767 brown*28.02.1962
IEIEI
Weideneck v Cäsar
DZB71987 black*12.06.1954
IEIEE
Germania Reni
DZB74717 *1955
IEE
Eichenhain v Danja
SF01815/68 black*13.04.1967
IEEI
Forell v Rondo
DZB79038 black*26.01.1965
IEEII
Fayette Corner of Arco
ÖHZBDP7759 black*11.05.1960
IEEIE
Germania Cita
DZB77767 brown*28.02.1962
IEEE
Forell v Hella
DZB77433 black*25.02.1961
IEEEI
Dornberg v Bingo
DZB71115 brown*24.05.1953
IEEEE
Germania Vilja
DZB76656 black*17.05.1959
E
Bikullan Unelma
SF00264/76 black*01.12.1975
EI
Gunthersforst Götz 
SF05904/71 black*13.02.1971
EII
Forell v Zar
DZB80374 black*14.05.1967
EIII
Forell v Odin
DZB77769 black*22.04.1964
EIIII
Hagenstolz v Falko
DZB76522 black*26.12.1958
EIIIE
Forell v Iris
DZB77618 black*13.08.1961
EIIE
Germania Cita
DZB77767 brown*28.02.1962
EIIEI
Weideneck v Cäsar
DZB71987 black*12.06.1954
EIIEE
Germania Reni
DZB74717 *1955
EIE
Gunthersforst Jasmin
SF10177/66 black*24.05.1966
EIEI
Fayette Corner of Cliff
ÖHZBDP78711 black*03.04.1964
EIEII
Fayette Corner of Arco
ÖHZBDP7759 black*11.05.1960
EIEIE
Berg Mondela v Bella
ÖHZB DP 7829
EIEE
Gunthersforst Carmen
SF02736/63 black*15.02.1963
EIEEI
Fürstenfeld v Eros
DZB77024 black*10.03.1960
EIEEE
Fürstenfeld v Goldine
SF04614/60 black*01.05.1960
EE
Bikullan Hertta
SF79238/74 black*22.02.1974
EEI
Timitra Mursti
SF2281627/72 brown*25.08.1972
EEII
Hagenstern v Gido
DZB82771 brown*28.10.1970
EEIII
Forell v Bonni
DZB80937 brown*5.4.1968
EEIIE
Eichenhain v Dona
DZB80245 black*13.04.1967
EEIE
Timitra Terna
SF15083/70 black*22.06.1970
EEIEI
Forell v Zar
DZB80374 black*14.05.1967
EEIEE
Eichenhain v Danja
SF01815/68 black*13.04.1967
EEE
Gunthersforst Ulla
SF19675/69 black*22.08.1969
EEEI
Forell v Zar
DZB80374 black*14.05.1967
EEEII
Forell v Odin
DZB77769 black*22.04.1964
EEEIE
Germania Cita
DZB77767 brown*28.02.1962
EEEE
Gunthersforst Kismet
SF11938/66 black*12.06.1966
EEEEI
Fayette Corner of Cliff
ÖHZBDP78711 black*03.04.1964
EEEEE
Neerlands Stam v Gravin Anka
NHSB315130 blue*14.08.1963

Haini Jaik Joonatan SF31791/90 black*21.06.1990 Handler: Kari Pohjoisaho

Haini Jaik Joonatan
SF31791/90 black*21.06.1990
I
Klingenstadt vd Cäsar
DZB95988 brown*06.03.1984
II
Ellendonk v Bingo
DZB86210 black*24.01.1975
III
Beelen v Jago
DZB83381 brown*03.06.1971
IIII
Forell v Chico
DZB81130 black*01.07.1968
IIIII
Forell v Odin
DZB77769 black*22.04.1964
IIIIE
Germania Cita
DZB77767 brown*28.02.1962
IIIE
Forell v Dascha
DZB81481 brown*05.03.1969
IIIEI
Fürstenfeld v Vello
DZB79814 black*20.4.1966
IIIEE
Romberg v Kira
DZB78325 black*12.05.1963
IIE
Ellendonk v Palma
DZB81331 black*08.11.1968
IIEI
Fürstenfeld v Miko
DZB78340 black*13.06.1963
IIEII
Fürstenfeld v Bordo
DZB75537 black*07.12.1956
IIEIE
Fürstenfeld v Citta
DZB76173 black*21.01.1958
IIEE
Ellendonk v Iris
DZB79034 brown*05.02.1965
IIEEI
Blütenstadt d'Orsoy vd Fred
DZB74937 black*1955
IIEEE
Krakau v Dixi
DZB77280 brown*20.07.1960
IE
Niederkassel v Cona
DZB88722 brown*08.02.1977
IEI
Ellendonk v Satan
DZB82022 black*03.12.1969
IEII
Ellendonk v Gero
DZB78108 brown*05.11.1962
IEIII
Schimmel Schulz Heide vd Astor
DZB75841 brown*10.04.1957
IEIIE
Krakau v Dixi
DZB77280 brown*20.07.1960
IEIE
Hohenstaufen v Afra
DZB80145 black*17.01.1967
IEIEI
Neroberg v Argus
DZB77881 brown*27.05.1962
IEIEE
Chalua v Gitta
DZB78763 black*03.04.1964
IEE
Au vd Blanka
DZB82631 brown*06.08.1970
IEEI
Forell v Ralf
DZB79039 black*26.01.1965
IEEII
Fayette Corner of Arco
ÖHZBDP7759 black*11.05.1960
IEEIE
Germania Cita
DZB77767 brown*28.02.1962
IEEE
Fishweiler v Asta
DZB80523 brown*05.10.1965
IEEEI
Hofmannsmühle v Bruks
DZB80499 black
IEEEE
Hofmannsmühle v Bella
DZB80500 black*30.08.1963
E
Waldhoff Haini Sterna
EST00001/90 black*13.01.1985
EI
Daniel-Ben
NL160-83
EII
Arei
NL021
EIII
Roi (201/70)
201/70 (Owner: Tshepelev)
EIIII
Dan
black (Owner:Pershina)
EIIIE
Rada
(Owner: Kolotov) black
EIIE
Kliff Kein-Sju
(Owner: Zaika) black
EIIEI
Gunthersforst Cliff
SF17071/70 black*07.07.1970
EIIEE
Puma-Dolli
(Owner:Lapshin) black
EIE
Skeics-Galathea
NL121/80
EIEI
Viking
4140 black
-
-
EIEE
Law-Sonli
1389 black
EIEEI
Ajax (NHSB577676)
NHSB577676 black*24.10.1971
EIEEE
Dzim Vesta
173
EE
O-Diana
NL03-231/81
EEI
Irvis
NL108/78
EEII
Gunthersforst Cliff
SF17071/70 black*07.07.1970
EEIII
Forell v Zar
DZB80374 black*14.05.1967
EEIIE
Gunthersforst Habanera
SF05912/66 black*11.03.1966
EEIE
Shala
(Shala)
EEIEI
Gunthersforst Cliff
SF17071/70 black*07.07.1970
EEIEE
Ikki
(Owner Kalashnikova)
EEE
Bizarta
NL02-055/77 - PGKS02-055/77
EEEI
Mowgly (Maugli)
167/71 black(om. Jerusalimski)
EEEII
Atton
(Owner: Roizen)
EEEIE
Asta (dam of Maugli)
(Asta (dam of Maugli)
EEEE
Deila
(om. Rusanova)
-
-

Fuhrenkamp v Blitz SF11468/89 brown*05.07.1988 Handler: Mika Myyry

Fuhrenkamp v Blitz
SF11468/89 brown*05.07.1988
I
Mahuba v Jockel
DZB94560 black*11.02.1983
II
Kloster Kamp v Nicolai
DZB90519 black*23.11.1978
III
Ellendonk v Bingo
DZB86210 black*24.01.1975
IIII
Beelen v Jago
DZB83381 brown*03.06.1971
IIIII
Forell v Chico
DZB81130 black*01.07.1968
IIIIE
Forell v Dascha
DZB81481 brown*05.03.1969
IIIE
Ellendonk v Palma
DZB81331 black*08.11.1968
IIIEI
Fürstenfeld v Miko
DZB78340 black*13.06.1963
IIIEE
Ellendonk v Iris
DZB79034 brown*05.02.1965
IIE
Kloster Kamp v Boschka
DZB84590 black*20.03.1973
IIEI
Forell v Bonni
DZB80937 brown*5.4.1968
IIEII
Fürstenfeld v Vello
DZB79814 black*20.4.1966
IIEIE
Romberg v Kira
DZB78325 black*12.05.1963
IIEE
Beelen v Fanni
DZB82865 black*11.10.1970
IIEEI
Forell v Chico
DZB81130 black*01.07.1968
IIEEE
Gringila v Anuschka
DZB80194 black*26.02.1967
IE
Mahuba v Chanine
DZB90538 black*09.12.1978
IEI
Herrnberg v Candy
DZB84503 black*25.01.1973
IEII
Forell v Bonni
DZB80937 brown*5.4.1968
IEIII
Fürstenfeld v Vello
DZB79814 black*20.4.1966
IEIIE
Romberg v Kira
DZB78325 black*12.05.1963
IEIE
Veste Otzberg vd Dixi
DZB81638 black*03.05.1969
IEIEI
Forellenbächle v Ali
DZB79692 brown*15.02.1966
IEIEE
Veste Otzberg vd Anjara
DZB80182 black*10.03.1967
IEE
Clingenburg vd Binga
DZB86415 black*02.04.1975
IEEI
Hagenstern v Nero
DZ84128 black*20.08.1972
IEEII
Forell v Flint
DZB82339 black*07.04.1970
IEEIE
Hagenstern v Gräfin
DZB82774 black*28.10.1970
IEEE
Herrnberg v Bianka
DZB83930 brown*19.01.1972
IEEEI
Forellenbächle v Prins
DZB81444 black*11.01.1969
IEEEE
Veste Otzberg vd Dixi
DZB81638 black*03.05.1969
E
Vogelbusch v Eika
DZB96221
EI
Gaxhardter Wald v Ilk
DZB92183 black*01.11.1980
EII
Zenn v Bronco
DZB86325 black*19.03.1975
EIII
Beelen v Jago
DZB83381 brown*03.06.1971
EIIII
Forell v Chico
DZB81130 black*01.07.1968
EIIIE
Forell v Dascha
DZB81481 brown*05.03.1969
EIIE
Pfälzer Waldheim v Elke
DZB83958 black*31.05.1972
EIIEI
Fürstenfeld v Vello
DZB79814 black*20.4.1966
EIIEE
Stollburg vd Biene
DZB80227 brown*17.03.1967
EIE
Sonnenhof v Hesta
DZB90414 black*13.09.1978
EIEI
Gaxhardter Wald v Cliff
DZB83550 black*25.10.1971
EIEII
Fürstenfeld v Vello
DZB79814 black*20.4.1966
EIEIE
Bayernschanze vd Quelle
DZB80367 brown*01.05.1967
EIEE
Noris Celie
DZB86363 black*17.10.1974
EIEEI
Eichenhain v Gino
DZB80939 *10.05.1968
EIEEE
Schoppershof v Assi
DZB84229 *22.09.1972
EE
Witten Sand v Gigi
DZB92623 *20.03.1981
EEI
Ellendonk v Bingo
DZB86210 black*24.01.1975
EEII
Beelen v Jago
DZB83381 brown*03.06.1971
EEIII
Forell v Chico
DZB81130 black*01.07.1968
EEIIE
Forell v Dascha
DZB81481 brown*05.03.1969
EEIE
Ellendonk v Palma
DZB81331 black*08.11.1968
EEIEI
Fürstenfeld v Miko
DZB78340 black*13.06.1963
EEIEE
Ellendonk v Iris
DZB79034 brown*05.02.1965
EEE
Witten Sand v Bessy
DZB89504 brown*03.08.1977
EEEI
Stollburg vd Jaro
DZB85022 black*03.09.1973
EEEII
Rotbachtal v Falk
DZB80781 black*09.03.1968
EEEIE
Blauen Blut v Andra
DZB80833 black*07.03.1968
EEEE
Carell v Carmen
DZB83760 black*14.03.1972
EEEEI
Wappen zu Bremen v Jack
DZB80067 *14.11.1966
EEEEE
Roten Feld v Assy
DZB80715 *13.02.1968

Westmark vd Ecco SF16093/89 brown*02.07.1988 Handler: Mika Myyry

Westmark vd Ecco
SF16093/89 brown*02.07.1988
I
Kloster Kamp v Nicolai
DZB90519 black*23.11.1978
II
Ellendonk v Bingo
DZB86210 black*24.01.1975
III
Beelen v Jago
DZB83381 brown*03.06.1971
IIII
Forell v Chico
DZB81130 black*01.07.1968
IIIII
Forell v Odin
DZB77769 black*22.04.1964
IIIIE
Germania Cita
DZB77767 brown*28.02.1962
IIIE
Forell v Dascha
DZB81481 brown*05.03.1969
IIIEI
Fürstenfeld v Vello
DZB79814 black*20.4.1966
IIIEE
Romberg v Kira
DZB78325 black*12.05.1963
IIE
Ellendonk v Palma
DZB81331 black*08.11.1968
IIEI
Fürstenfeld v Miko
DZB78340 black*13.06.1963
IIEII
Fürstenfeld v Bordo
DZB75537 black*07.12.1956
IIEIE
Fürstenfeld v Citta
DZB76173 black*21.01.1958
IIEE
Ellendonk v Iris
DZB79034 brown*05.02.1965
IIEEI
Blütenstadt d'Orsoy vd Fred
DZB74937 black*1955
IIEEE
Krakau v Dixi
DZB77280 brown*20.07.1960
IE
Kloster Kamp v Boschka
DZB84590 black*20.03.1973
IEI
Forell v Bonni
DZB80937 brown*5.4.1968
IEII
Fürstenfeld v Vello
DZB79814 black*20.4.1966
IEIII
Fürstenfeld v Bordo
DZB75537 black*07.12.1956
IEIIE
Fürstenfeld v Citta
DZB76173 black*21.01.1958
IEIE
Romberg v Kira
DZB78325 black*12.05.1963
IEIEI
Dornberg v Bingo
DZB71115 brown*24.05.1953
IEIEE
Romberg v Ilka
DZB76897 black*20.10.1959
IEE
Beelen v Fanni
DZB82865 black*11.10.1970
IEEI
Forell v Chico
DZB81130 black*01.07.1968
IEEII
Forell v Odin
DZB77769 black*22.04.1964
IEEIE
Germania Cita
DZB77767 brown*28.02.1962
IEEE
Gringila v Anuschka
DZB80194 black*26.02.1967
IEEEI
Heiderhof v Eick
DZB78163 black*28.11.1962
IEEEE
Brünoburg vd Sonja
DZB79513 black*04.07.1965
E
Eland vd Holly
NHSB1164414 black*30.05.1981
EI
Eich vd Ben
DZB86604 brown*24.05.1975
EII
Beelen v Jago
DZB83381 brown*03.06.1971
EIII
Forell v Chico
DZB81130 black*01.07.1968
EIIII
Forell v Odin
DZB77769 black*22.04.1964
EIIIE
Germania Cita
DZB77767 brown*28.02.1962
EIIE
Forell v Dascha
DZB81481 brown*05.03.1969
EIIEI
Fürstenfeld v Vello
DZB79814 black*20.4.1966
EIIEE
Romberg v Kira
DZB78325 black*12.05.1963
EIE
Ellendonk v Xyla
DZB83700 brown*31.01.1972
EIEI
Ellendonk v Gero
DZB78108 brown*05.11.1962
EIEII
Schimmel Schulz Heide vd Astor
DZB75841 brown*10.04.1957
EIEIE
Krakau v Dixi
DZB77280 brown*20.07.1960
EIEE
Ellendonk v Palma
DZB81331 black*08.11.1968
EIEEI
Fürstenfeld v Miko
DZB78340 black*13.06.1963
EIEEE
Ellendonk v Iris
DZB79034 brown*05.02.1965
EE
Eland vd Cristel
NHSB721357 black*16.01.1974
EEI
Franckenhorst v Alva
NHSB576278 brown*09.11.1971
EEII
Forell v Chico
DZB81130 black*01.07.1968
EEIII
Forell v Odin
DZB77769 black*22.04.1964
EEIIE
Germania Cita
DZB77767 brown*28.02.1962
EEIE
Wachenburg v Amarilda
DZB81849 black*17.08.1969
EEIEI
Eichenhain v Ero
DZB80542 black*17.09.1967
EEIEE
Eichenhain v Costa
DZB79719 black*15.04.1966
EEE
Ooskant vd Anousjka
NHSB423322
EEEI
Fürstenfeld v Rado
DZB78140 black*02.03.1965
EEEII
Fürstenfeld v Citto
DZB76169 black*21.01.1958
EEEIE
Fayette Corner of Blacky
ÖHZB DP 7863 *08.10.1962
EEEE
Sprengen vd Bianca
NHSB370211 black*16.08.1965
EEEEI
Fayette Corner of Arco
ÖHZBDP7759 black*11.05.1960
EEEEE
Weissen Thurm v Bärbel
DZB78359 black*23.04.1963

D'manns Azar FIN49227/95 black*11.11.1995 Handler: Arsenio Cabria

D'manns Azar
FIN49227/95 black*11.11.1995
I
Weyermühle vd Ilo
DZB102383 brown*20.06.1989
II
Weyermühle vd Amor
DZB93733 brown*27.02.1982
III
Ellendonk v Bingo
DZB86210 black*24.01.1975
IIII
Beelen v Jago
DZB83381 brown*03.06.1971
IIIII
Forell v Chico
DZB81130 black*01.07.1968
IIIIE
Forell v Dascha
DZB81481 brown*05.03.1969
IIIE
Ellendonk v Palma
DZB81331 black*08.11.1968
IIIEI
Fürstenfeld v Miko
DZB78340 black*13.06.1963
IIIEE
Ellendonk v Iris
DZB79034 brown*05.02.1965
IIE
Niederkassel v Cona
DZB88722 brown*08.02.1977
IIEI
Ellendonk v Satan
DZB82022 black*03.12.1969
IIEII
Ellendonk v Gero
DZB78108 brown*05.11.1962
IIEIE
Hohenstaufen v Afra
DZB80145 black*17.01.1967
IIEE
Au vd Blanka
DZB82631 brown*06.08.1970
IIEEI
Forell v Ralf
DZB79039 black*26.01.1965
IIEEE
Fishweiler v Asta
DZB80523 brown*05.10.1965
IE
Weyermühle vd Gina
DZB100302 black*12.05.1987
IEI
Weyermühle vd Boris
DZB96350 black*08.06.1984
IEII
Vaciweba v Akim
NHSB1010815 brown*28.02.1978
IEIII
Ellendonk v Yago
DZB84475 brown*04.02.1973
IEIIE
Raquinas Webbie
NHSB895009 black
IEIE
Weyermühle vd Alfa
DZB93737 black*27.02.1982
IEIEI
Ellendonk v Bingo
DZB86210 black*24.01.1975
IEIEE
Niederkassel v Cona
DZB88722 brown*08.02.1977
IEE
Weyermühle vd Anouk
DZB93736 black*27.02.1982
IEEI
Ellendonk v Bingo
DZB86210 black*24.01.1975
IEEII
Beelen v Jago
DZB83381 brown*03.06.1971
IEEIE
Ellendonk v Palma
DZB81331 black*08.11.1968
IEEE
Niederkassel v Cona
DZB88722 brown*08.02.1977
IEEEI
Ellendonk v Satan
DZB82022 black*03.12.1969
IEEEE
Au vd Blanka
DZB82631 brown*06.08.1970
E
Black Square Balefull Beauty
SF34549/93 black*08.08.1993
EI
Smeulveen vt North
SF36132/90 black*19.04.1990
EII
Franckenhorst v Ilane
NHSB1496850 black*12.09.1986
EIII
Pakodenburg v Berus
DZB94975 black*17.05.1983
EIIII
Franckenhorst v Uri
NHSB1103028 black*21.02.1980
EIIIE
Eschenhof v Quarta
DZB91269 brown*18.06.1979
EIIE
Franckenhorst v Vivre Vivien
NHSB1103039 black*02.03.1980
EIIEI
Franckenhorst v Nimrod-Hilo
NHSB937287 black*19.12.1976
EIIEE
Piani di Praglia dei Medina
NHSB1049013 black
EIE
Norden Stamm v Natascha
NHSB1650352 black*13.11.1987
EIEI
Harro's Berg v Baron Bryan
NHSB1419756 black*27.05.1985
EIEII
Rensloo v Baron Cesar
NHSB877395 black*29.02.1976
EIEIE
Franckenhorst v Vitesse
NHSB1103038 black*02.03.1980
EIEE
Norden Stamm v Kalina
DZB98287 brown*25.12.1985
EIEEI
Groote Maat vd Ebo
NHSB1212834 brown*13.03.1982
EIEEE
Flandrischen Löwen v Alida
DZB95956 black*29.03.1984
EE
Pure Nobility of Amalgama
SF36982/91 black*20.03.1991
EEI
Neerlands Stam v Graaf Xuvier
NHSB1651008 black*22.02.1989
EEII
Neerlands Stam v Graaf Quinto
NHSB1550588 black*15.09.1987
EEIII
Le Dobry v Hertog Alpha
NHSB1105438 black*09.12.1979
EEIIE
Franckenhorst v Dea Dolores
NHSB1373663 black*09.11.1984
EEIE
Harro's Berg v Barones Heke
NHSB1419764 black*27.05.1985
EEIEI
Rensloo v Baron Cesar
NHSB877395 black*29.02.1976
EEIEE
Franckenhorst v Vitesse
NHSB1103038 black*02.03.1980
EEE
Schieland'dobermanns v Gravin Kim
NHSB1614514 black*31.06.1988
EEEI
Franckenhorst v Amos
NHSB1236595 black*11.10.1982
EEEII
Pompie Dutch Dictator
NHSB1150647 black*29.04.1981
EEEIE
Franckenhorst v Vivre Vivien
NHSB1103039 black*02.03.1980
EEEE
Adel Stolz v Calista
NHSB1370761 black*12.11.1984
EEEEI
Neerlands Stam v Graaf Aristo
NHSB1053459 black*04.04.1979
EEEEE
Neerlands Stam v Gravin Gipsy (1236616)
NHSB1236616 black*04.11.1982

Fjordneck Brio Bolero FIN36960/00 black*06.03.2000 Handler: Mika Myyry

Fjordneck Brio Bolero
FIN36960/00 black*06.03.2000
I
Taniere D'or de la Ire Eurcon
LOF051187 black*20.04.1993
II
Manensheide v Hertog Conan
NHSB1647154 black*29.04.1989
III
Binselberg v Wasko
DZB95764 black*22.1.1984
IIII
Langenhorst v Ali
DZB89464 black*29.10.1977
IIIII
Norden Stamm v Guy's Hilo
N02670/73 black*05.08.1972
IIIIE
Niederkassel v Biene
DZB86317 brown*05.03.1975
IIIE
Binselberg v Quecke
DZB92156 black*12.8.1980
IIIEI
Zenn v Bronco
DZB86325 black*19.03.1975
IIIEE
Binselberg v Kenya
DZB89462 black*03.09.1977
IIE
Frankenland v Udine
DZB96597 black*04.09.1984
IIEI
Kloster Kamp v Mirko
DZB90509 black*18.11.1978
IIEII
Ellendonk v Bingo
DZB86210 black*24.01.1975
IIEIE
Kaiserburg Nürnberg vd Kessie
DZB86101 black*13.11.1974
IIEE
Frankenland v Ilka
DZB93204 black*28.9.1981
IIEEI
Zenn v Bronco
DZB86325 black*19.03.1975
IIEEE
Frankenland v Castra
DZB90502 black*28.10.1978
IE
Taniere D'or de la Europe Cynlor
LOF044750/07164
IEI
Wantij vh Lorenzo Macho
NHSB1570844 black*10.12.1987
IEII
Harro's Berg v Arrow
NHSB1262862 black*26.03.1983
IEIII
Franckenhorst v Salvador
NHSB1001823 black*04.04.1978
IEIIE
Franckenhorst v Vitesse
NHSB1103038 black*02.03.1980
IEIE
Hermansjomaik v Esmir
NHSB1217517 black*07.06.1982
IEIEI
Kloster Kamp v Nicolai
DZB90519 black*23.11.1978
IEIEE
Rensloo v Bonita
NHSB837342 black*21.07.1975
IEE
Taniere D'or de la Cynthia
LOF039548/06486
IEEI
Harro's Berg v Baron Bryan
NHSB1419756 black*27.05.1985
IEEII
Rensloo v Baron Cesar
NHSB877395 black*29.02.1976
IEEIE
Franckenhorst v Vitesse
NHSB1103038 black*02.03.1980
IEEE
Queen of the Night Cynthia
NHSB1370718 brown*31.10.1984
IEEEI
Kloster Kamp v Nicolai
DZB90519 black*23.11.1978
IEEEE
Hermansjomaik v Björka
NHSB1089077 black*07.12.1979
E
Fjordneck Rona Roxana
EST01768/95 black*27.02.1995
EI
Fjordneck Wilkins
EST01435/91 black*11.03.1991
EII
Versor In Spe
PKR8022 brown
EIII
Strengbach vd Negro
PKR38248 - CKSP2150/82 black*17.10.1982
EIIII
Pisecneho Ostrova z Alf
ZB66/67 black
EIIIE
Strengbach vd Peggy
ZB232/76
EIIE
Bonny Gzarny Grom
PKR56712 black
EIIEI
Padoku z Igor
PKR42953 black*03.01.1984
EIIEE
Arma Znad Raduszki
PKR.0-CXXX-33619
EIE
Aisberg Al Atipaia
EST00703/90 black*04.12.1988
EIEI
Mosigkau v Quai
ZB3326/86
EIEII
Schwarzen Panther v Cliff
ZB5646/34
EIEIE
Engelsburg vd Edda
ZB5546/44 black*1982
EIEE
Al-Haxa-Ali
EST00784/90E brown
EIEEI
Azar
NL44/80
EIEEE
Halice Ajax
NL377/78
EE
Aisberg Al Atipaia
EST00703/90 black*04.12.1988
EEI
Mosigkau v Quai
ZB3326/86
EEII
Schwarzen Panther v Cliff
ZB5646/34
EEIII
Heide vd Chik
862/79
EEIIE
Rosenblick v Ellen
376/77
EEIE
Engelsburg vd Edda
ZB5546/44 black*1982
EEIEI
Engelsburg vd Alex
1056/79
EEIEE
Grodu Tribunalskiego z Samba
26880
EEE
Al-Haxa-Ali
EST00784/90E brown
EEEI
Azar
NL44/80
EEEII
Alberg
NLLK-10
EEEIE
Elija
27/76
EEEE
Halice Ajax
NL377/78
EEEEI
Law-Smog
780/74
EEEEE
Al Hexe
918/76

ARTICLES

[updated 26.05.2007]

© Dobermann Pedigrees - Finland